کتاب مساله مهدویت: ویژگی‌های امام‌عصر (عج)
29 بهمن 1399 - 1:56
57

«مساله مهدویت: ویژگی‌های امام‌عصر (عج)» نوشته مسعود عالی، پژوهشگر دینی است. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «پرداختن به «مسألۀ مهدویت» صرفاً بحث و بررسی پیرامون یکی از موضوعات دینی و اسلامی در بین ده‌ها و صدها موضوع دیگر نیست، بلکه سخن گفتن از کسی است که شناختن او مایۀ رهایی از مرگ جاهلی و دل […]

پ
پ

«مساله مهدویت: ویژگی‌های امام‌عصر (عج)» نوشته مسعود عالی، پژوهشگر دینی است.

کتاب مساله مهدویت: ویژگی های امام عصر (عج)

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

«پرداختن به «مسألۀ مهدویت» صرفاً بحث و بررسی پیرامون یکی از موضوعات دینی و اسلامی در بین ده‌ها و صدها موضوع دیگر نیست، بلکه سخن گفتن از کسی است که شناختن او مایۀ رهایی از مرگ جاهلی و دل دادن به او دلبستگی به همۀ فضایل و خوبی‌ها و امید به او امیدواری به آخرین چشم‌انداز همۀ انبیا و اولیای الهی و انتظار او سرآمد همۀ اعمال و مایۀ قبولی آن‌هاست.

پرداختن به «مسألۀ مهدویت» فقط یک ضرورت علمی و تحقیق کتابخانه‌ای نیست که صرفاً به انباشتن معلومات و اطلاعات ما بینجامد و در نهایت «جهانی بنشسته در گوشه‌ای» تحویل جامعه دهد تا در نتیجه اولیای طاغوت معادلات جهانی را رقم بزنند و فرهنگ‌های شیطانی میدان‌دار ساختن سبک زندگی کسانی شوند که بر زبان «یا حجة ابن الحسن عجل علی ظهورک» دارند، ولی در زندگی علمی، در عرصه‌های مختلف با مدل‌های غیر دینی زندگی می‌کنند، بلکه می‌خواهیم با پرداختن به این موضوع، به الگویی دست پیدا کنیم که در عمل و عینیت زندگی با آن حیات فردی و اجتماعی‌مان را تنظیم نماییم و با تشکیل حکومت دینی و فراهم کردن عِدّه و عُدهٔ آماده ظهور آن منجی عدالت گستر گردیم.

و همین معنای «حجت» در فرهنگ دینی ماست. کسی که الگوی تام زندگی بر اساس مشیت و خواست و با بودنش هیچ عذر و بهانه‌ای در پیمودن مسیر باطل نخواهد بود.

حجت خدا باید حضور در زندگی عینی و عملی ما پیدا کند و ما هم عرصه‌های زندگی را با او تنظیم نماییم.

به هر میزان که او در زندگی فردی و جمعی ما حاضر باشد ما منتظریم و همین معیار خوبی است که درصد خلوصمان را با آن محک بزنیم. ان‌شاءالله منتظر باشیم.»

این کتاب از مجموعه مباحث مطرح شده در برنامه تلویزیونی «سمت خدا» منتشر شده است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.